top of page

Güzellik Salonu kurulurken nelere dikkat edilmelidir?

Günümüzde birçok insan kişisel bakım ihtiyacını kendi imkanları ile evde gidermektedir. Ancak cilt tipine ve türüne göre insanların bakım ihtiyaçları değişiklik göstermektedir. Sağlıklı bir cilt için son teknolojiden yararlanmak isteyen, kendi imkanları ile yaptığı bakımı yetersiz bulan birçok insan güzellik salonlarına başvurmaktadır. Peki müşteriler bir güzellik salonundan ne bekler? Güzellik salonu işletmenin kritik noktaları nelerdir? Güzellik salonu açmak için ne kadarlık bir bütçe yeterlidir?

 

Güzellik salonu açarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri giriş sermayesinin doğru yönetilmesidir. Sermayenin büyük bir çoğunluğu cihazlara gideceğinden dolayı doğru cihaz seçimi çok önemlidir. Özellikle Lazer Epilasyon Cihazları yüksek maliyetli ve pahalı cihazlardır. Bu cihazlar alınmadan önce iyi bir şekilde incelenmeli, daha önceki kullanıcılardan referans istenmelidir. Cihazın güç değerleri sorulmalı ve her zaman yüksek güçlerdeki cihazlar alınmalıdır. Sektörde maalesef çok düşük güçlerde gerekli yakmayı yapmayacak cihazlar bulunmaktadır. Cihaz alınmadan önce mutlaka farklı Joule değerlerinde atışlar yapılmalı ve kıl kökünü patlatıp patlatmadığına bakılmalıdır.

Güzellik Salonu açmak için gereken bütçe tutacağınız yerin konumu ve büyüklüğüne göre çok değişmektedir. Ancak genel olarak dolar bazlı olarak hesaplanmaktadır. Her zaman birçok firmadan fiyat almakla birlikte ekonomik olarak en uygun ve en güvenilir yerler tercih edilmelidir. Firma ve cihaz seçimi yaparken teknik servis hizmetinin sorgulanması gerekmektedir. Çünkü Lazer Epilasyon Cihazları dinamik çalışan cihazlardır. Sürekli olarak lamba ve filtre değişikliğine ihtiyaç duyarlar. Çalıştığınız firmanın bu konudaki stokları, teknik bilgisi, hızı çok önemlidir.Müşteriler güzellik salonlarından her zaman en kaliteli hizmeti isterler. Ancak güzellik salonlarının yaptığı en büyük hata seans ücretlerini daha uygun yapabilmek için daha az kaliteli cihazlar ve teknik bilgi açısından eksik insanlar çalıştırmasıdır. Güzellik Salonları referans ile büyüyüp ayakta dururlar. Fiyat düşürmek için yapılan her kalitesiz işlem size sadece bir müşteri değil o müşterinin tüm referans müşterilerini kaçırmanıza yol açar. Gerekirse seans ücretleri yüksek tutulmalı ancak kalite bozulmamalıdır.


Show lazer olarak yeni açılacak güzellik salonlarının her zaman arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz. 9 yıllık deneyimimiz ve uzman kadromuz ile ürettiğimiz Epilasyon Cihazları ile size sağlam ve kaliteli hizmetin anahtarını sunuyoruz. Hızlı ve güvenilir teknik servis ağımız ile satış sonrası desteklerimiz sizi her zaman güvende hissettirecektir. Siz de bizleri hemen arayıp güzellik salonu kurulumunda ihtiyacınız olan tüm elektronik ve kozmetik ürünleri en iyi fiyat garantisi ile edinebilirsiniz.


Güzellik yolunda beraber ilerleyelim.
3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page